info@sport-bryle.cz +420 773 699 622 CZ | SK

Technologie

1. TECHNOLOGIE MATERIÁLŮ

Značka Oakley neustále inovuje použité technologie, což potvrzuje více než 600 patentů. A právě část z nich jsou zaměřeny právě na samotný materiál. Brýle tak zajišťují pohodlí, lehkost a funkčnost.

O MATTER

Technologie O MatterMateriál O Matter je vstřikovaný, následně čištěný a hlavně lehký materiál. Díky tomuto materiálu jsou tak brýle velice odolné a pružné. Dále je tento materiál odolný vůči vlivu slunečních paprsků, nestane se tedy, že by materiál ztmavl.

C-5

Technologie Oakley C5Jedná se o slitinu pěti kovů včetně hliníku. Vhodným poměrem těchto kovů získávají vlastnost lehkých, avšak odolných kovových brýlí.

Acetát

Acetat - oakleyAcetát je hypoalergenní materiál, který umožňuje vytvářet různé barevné kombinace a unikátní vzory. Toho se docílí tím, že acetát je několikavrstvý a ručně vyráběný.

Titan

TItan OakleyDíky titanu jsou brýle Oakley jedny z nejodolnějších, což potvrzuje i použití titanu při výrobě stíhaček. Tento materiál se vyznačuje ultralehkostí a neobvyklou odolností.

Uhlíková vlákna

Uhlíková vlákna OakleyLehkost a pružnost stranic u brýlí Oakley je zaručena právě díky uhlíkovým vláknům. Uhlíková vlákna prošla mnohaletými testy a výzkumy.

Hliník

Hliník-OakleyLehký a kovový materiál zajišťující tvorbu originálních tvarů kovových brýlí Oakley a dokonalé spojení s různými druhy plastů.

2. TECHNOLOGIE PANTŮ

Technologie pantů prochází neustálým vývojem a pravidelně jsou objevovány nové standardy, a to jak u dioptrických brýlí, tak i u slunečních brýlí. Brýle Oakley můžou mít dva základní typy mechanismů, a to miniaturním mechanismem s dvojitou regulací a pružinovým mechanismem. Panty u brýlí Oakley se vyznačují těmito vlastnostmi:

 • unikátní trvanlivost při zachování plného pohodlí a vlastnosti používání
 • technická dokonalost mechanismu a to díky nejlepším materiálům a zpracování
 • vynikající estetika plynule spojující mechanismus pantů s obroučkami i stranicemi
 • záruka stability a odolnosti vůči tlaku

Konkrétně se můžete setkat s těmito panty:

Hollowpoint

hollowpoint-oakleyDesign tohoto pantu je složen z mechanismu křivky a vnitřního pístu. Oakley se u tohoto pantu nechalo inspirovat motocyklovými koly bez os.

Monoshock

monoshockPant obsahuje odbočku, což je speciální prvek spojující očnici a ostatní části stranice. Panty jsou pružné, pohodlné a přizpůsobivé a to díky mechanické přesnosti.

Twinshock

twinshock oakleyPanty s typickým designem pro značku Oakley. Díky dvojitým odbočkám jsou panty pružné a trvanlivé. Struktura pantu připomíná konstrukci pružin použitých pro minimalizaci tlaku.

Zero profile

zero profile oakleyTento pant odstraňuje všechny nevýhody klasických pantů. Mechanismus pantu je integrován se stranicí a značí se vysokou trvanlivostí a minimalistickým designem.

3. TECHNOLOGIE ČOČEK: HDO

Zkratka HDO (High Definition Optics) označuje sadu patentovaných a chráněných optických řešení. Brýle s touto technologií nabízí nejlepší ostrost a citlivost obrazu. Navíc technologie HDO blokuje UV záření a tím 100% chrání Váš zrak. Tato technologie se skvěle umísťuje v testech American National Standards Institute. U obyčejných brýlí nevidíte scénu přesně takovou, jaká ve skutečnosti je, což Vás může omezovat při mnoha činnostech. Technologie HDO však vylučuje tyto nedostatky odstraňuje, konkrétně:

 • skla běžně zvětšují sledovanou scénu, HDO však zajišťuje přesnější mnohem přesnější obraz
 • pokud si prohlížíte předměty přes obyčejná skla, nevidíte je přesně v místech, kde jsou opravdu umístěny. S technologií obraz odpovídá skutečnosti a mozek tak vnímá předmět přesně tak, jak vypadají a jak jsou umístěny
 • s běžnými brýlemi můžete pociťovat únavu očí a můžete tak ztrácet pozornost. Technologie HDO zajišťuje ostrost, citlivost a přesnost vidění, díky čemuž nebudete pociťovat únavu zraku.
 • u obyčejných skel nesměřují všechny paprsky do potřebné části oka, skla s HDO však eliminují tento jev

Technologie prism oakley

Jak uvidíte s brýlemi Oakley obsahující technologii HDO

  Brýle bez technologie Oakley Prism

Jak uvidíte s brýlemi bez technologie HDO

4. TECHNOLOGIE ČOČEK: HD polarizace

Oakley vyvinulo technologii čoček HD Polarized, která je určena jak elitním sportovcům, ale i běžným osobám. Jde o ochranu před nepříjemným oslněním a se špičkovou jasností vidění. Například golfisté se musí vypořádat s rušivými odlesky od vodní překážek a rovných ploch. Rybáře ruší oslepující sluneční paprsky odrážené od vodní hladiny a řidiče dopravních prostředků může ohrozit jízda narušena slunečním oslněním. Silniční cyklisté jsou také vystaveni nebezpečí zapříčiněným oslněním, které skrývá výmoly na silnici. Avšak i sportovci vykonávající zimní sporty mají mnoho negativních zkušeností s oslňujícím slunečním svitem, který odvádí pozornost a snižuje soustředění.

Polarizační čočky odfiltrovávají nejvíce odlesků, ale ne všechny polarizační brýle jsou vyrobeny stejným způsobem. Technologie Oakley HD Polarized odstraňuje nutnost použití lepidel a tmelů, které zkreslují Váš zrak. Jakákoliv lepidla spojující jednotlivé vrstvy materiálu čoček snižují jasnost a zkreslují sledovanou scénu. Díky tomu jsou polarizační brýle Oakley unikátní ve své třídě.

 

5. TECHNOLOGIE ČOČEK: Prizm

Tato poměrně nová technologie upravuje vidění tak, aby se přizpůsobilo prováděnému sportu a podmínek prostředí. Technologie Prizm funguje tak, že zvyšuje kontrast a zvýrazňuje barvu a tím Vám nabídne dokonalý pohled při jakýchkoliv situacích. Pro profesionální sportovce je tato technologie mnohdy nutností. Brýle Oakley s technologií Prizm mají tyto výhody:

 • lepší ostrost vidění (rychlejší reakce)
 • rozpoznatelnost barev při snížené viditelnosti
 • vyšší bezpečnost a účinnost brýlí
 • vyšší schopnosti vidění a sledování pohybujících se objektů v dáli

Druhy Prizm čoček:

Prizm Daily

Polarizační čočkyvhodné pro každodenní nošení při jasném slunci. Technologie HD Polarized blokuje 99% odraženého světla. Čočka je opatřena tenkou vrtvou Iridia. Ta zaručuje částečné propuštění světla, díky kterému rozpoznáte barvy okolí. Čočky jsou opatřeny materiálem Oakley Plutonite poskytující 100% ochranu přes škodlivým UV zářením.
BLACK IRIDIUM

Prizm Road

Ideální pro jízdu na kole.

Prizm Trail

Ideální pro projížďky na horských stezkách.

6. OCHRANA PŘED UV ZÁŘENÍM - Oakley Plutonite

UV záření je neviditelná forma radiace, která bombarduje Vaše sítnice vysokou rychlostí. UV paprsky necítíte, nepoznáte tedy, že dochází k poškození očí. UV záření nejste vystaveni pouze ve slunné dny, ale částečně i při zamračeném počasí.

Čočky brýlí Oakley jsou opatřeny technologií (materiálem) Oakley Plutonite, která zastavuje všechny vlnové délky ultrafialového slunečného záření (ne pouz nižší záření UVA). U animace v levé části je znázorněna blokace škodlivých paprsků a v pravé části naopak průchod viditelného spektra.