ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Historie Brýlí Oakley

Jim Jannard – zakladatel značky Oakley, považovaný za jednoho z nejkreativnějších návrhářů na světě, začínal skromně. První nápady vznikaly v jeho garáži, a vším pronikalo motto: „Všechno na světě může být uděláno lépe. Otázkou však je kdo a kdy to udělá lépe.“

Historie firmy sahá do roku 1975. Od počátku své existence firma Oakley zavrhla průměrnost a slepě se oddala idejí inovací, boříc tak hranice mezi stylem, formou a funkcí. Výrobky Oakley začaly bořit všechny konvence.

Vývoj začal držadly na řidítka motocyklů. Byla to první držadla s profilovaným, ergonomickým tvarem, perfektně přizpůsobená tvaru rukou motocyklisty, byla vyrobená z nového materiálu s názvem Unobtainium, který zvyšoval přilnavost zpocených rukou řidiče. Stále vznikala nová řešení. Útokem dobyla trh motocyklistických a lyžařských brýlí díky použití inovativního nastavení skel a precizního válcového tvaru, zaručujícího dokonalou viditelnost a odolnost vůči mechanickému poškození.

V roce 1984 Oakley revolučním způsobem opět ovlivnil svět sportu. Sportovní brýle vystoupily ze stínu a ovládly představivost lidí. Profesionální sportovci a obyčejní amatéři ještě nikdy nepoznali takové možnosti. Optická technologie nejvyšší kvality, vytvořená speciálně pro požadavky sportu na vrcholové, profesionální úrovni. Tak vznikla technologie s názvem High Definition Optics. Nejdříve se objevily brýle EyeshadesTM, poté Blade. Krátce poté svět sportu zažil opravdovou revoluci. Porazil bariéry viditelnosti a doslova odhalil úplně nové možnosti.

Vášeň pro inovace v oboru brýlí, lyžařských a motocross brýlí se odrazilo v nabídce sportovní obuvi, oděvů a doplňků Oakley. Firma Oakley získala více než 600 celosvětových patentů v oblasti technologií a designu, které vděčíme neslábnoucímu odhodlání při řešení problémů a hledání řešení, která připomínají umělecká díla. Stále překvapujeme, zavrhujeme omezení, dodáváme technice hodnotu umění. A to vše s myšlenkou na ty, kteří stejně tvůrčím způsobem přistupují ke svým sportovním úspěchům a získávají tak jisté místo v historii sportu.

HISTORIE INOVACÍ

Jim Jannard, zakladatel značky Oakley®, považovaný za jednoho z nejkreativnějších návrhářů na světě, začínal skromně: první nápady vznikly v jeho garáži a jeho heslem bylo: „Všechno na světě lze udělat lépe. Je třeba si jen položit otázky, kdo a kdy to udělá lépe“.

Historie společnosti se datuje od roku 1975. Od počátku své existence společnost Oakley® odmítala průměrnost a slepou oddanost myšlence inovací, bořila hranice mezi stylem, tvarem a funkcí a výrobky Oakley® prolamovaly všechny konvence. Náš vývoj začal u rukojetí na řídítka motocyklů. Jednalo se o první rukojeti s profilovaným, ergonomickým tvarem, dokonale přizpůsobené tvaru ruky motocyklisty, vyrobené z nového materiálu Unobtainium®, který zvýšil přilnavost zpocených rukou řidiče. Neustále se objevovala nová řešení.

 

page6image63111552 page6image63111744 page6image63111936

Prvním výrobkem Oakley® byly rukojeti na motocykly a jízdní kola BMX z materiálu Unobtainium®. Přesně stejný materiál se používá při výrobě brýlí (koncovky stranic)

První pár brýlí v historii Oakley® – EYESHADESTM pevně vycházející z tvaru brýlí

GREG LEMOND v roce 1983 jako první Američan vyhrál závod Tour de France. Během jízdy měl brýle Oakley® modelu EyeshadesTM

První kolekce legendárního modelu FROGSKINS®. Až do dnešního dne zaujímá tento model statut nejkultovnějšího modelu v historii

FRAMETM,

Vznik modelu M
jednoho z nejoblíbenějších modelů 90. let. Jeho verzí vzniklo mnoho, jednou z nich je také Ballistic, která vybavuje americkou armádu

Jannard vytváří legen- dární motocrossové brýle O Frame MX

OAKLEY® 6

V roce 1980 vzala společnost Oakley® útokem trh motocyklových a lyžařských brýlí. Umožnilo jí to použití inovativního vsazení optických skel a přesné cylindrické zakřivení, které zajišťuje výbornou viditelnost a odolnost proti mechanickému poškození.

V roce 1984 Oakley® znovu přináší revoluci ve světě sportu. Byly odtajněny sportovní brýle, které zaujaly představivost veřejnosti. Profesionální sportovci a běžní amatéři sportu ještě nikdy nezažili podobnou příležitost. Nejkvalitnější optická technologie, vyvinutá speciálně s ohledem na absolutní, vražedné nároky profesionálního sportu. Tak se zrodila technologie s názvem High Definition Optics®. Nejprve se objevily brýle EyeshadesTM a následně Blade®. Krátce poté zažil svět sportu opravdovou revoluci, byly odstraněny bariéry ve viditelnosti a doslova odhaleny zcela nové možnosti.

Vášeň pro inovace v oblasti brýlí se odráží také v nabídce sportovní obuvi, oděvů a doplňků Oakley®. Společnost Oakley® získala více než 600 globálních patentů v oblasti technologií a designu, za něž vděčíme neochvějnému odhodlání řešit problémy a vytvářet řešení, která připomínají umělecká díla. Stále překvapujeme, boříme hranice, dáváme technologii statut umění, a to vše pro ty, kteří rovněž kreativně přistupují ke svým sportovním úspěchům, čímž si zajistili trvalé místo v historii sportu.

 

page7image63326464 page7image63327616

Vzniká model EYE JACKET, první obruba v historii Oakley® zcela počítačově navržená

Od tohoto roku Oakley® vyvíjí Objevuje se model

řadu oblečení, obuvi a dalších doplňků

RADAR®

Neobvyklý speciální projekt OVER THE TOP, první kolekce dioptrických brýlí

Nejoriginálnější speciální projekt MEDUSA GOGLE – oblečení pro skutečného městského válečníka!

Objevuje se model RADAR PACETM

První kombinace virtuálního trenéra a brýlí v historii!